بلومبرگ نوشت: عربستان سعودی پیشنهادی برای تقویت همکاری‌ها و سرمایه‌گذاری در اقتصاد ایران را در صورتی که تهران از تبدیل جنگ اسرائیل و حماس به یک درگیری گسترده‌تر توسط نیرو‌های نزدیک به خود جلوگیری کند

مشاور فرمانده کل قوا با بیان اینکه انسجام ملی و استحکام قدرت درون‌زا با حل مشکلات اقتصادی مردم و جدی‌گرفتن رضایت آنان از وضعیت کشور ممکن می‌شود، تصریح کرد: از طلب‌های چند میلیارد دلاری که وصول می‌کنیم، یک میلیارد دلارش را هم به سفره‌ها و یخچال‌های مردم برسانیم.

صادرات بیشتر کالاهای پتروشیمی طی پنج ماه نخست امسال از نظر وزنی کاهش نداشته و صرفا از لحاظ ارزشی دچار کاهش شده است که مهم‌ترین دلیل آن کاهش قیمت های جهانی است.

ارزش دلاری صادرات در ۶ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲ به ۲۴ میلیارد دلار رسیده که نسبت به موقعیت مشابه خود در سال گذشته بیش از ۴۲ درصد افت کرده است. این رقم کمترین میزان صادرات در سه سال اخیر است.

پامپئو درباره سیاست‌ها و رویکردهای دولت کنونی آمریکا در قبال ایران، به روزنامه کاثیمرینی تصریح کرد: «دولت ایران اکنون نسبت به زمانی که ما کنار رفتیم بسیار ثروتمندتر و قدرتمندتر است».

اعلام آمار کاهش بدهی دولت به بانک مرکزی و تاکید ابراهیم رئیسی بر تامین ۴۸۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه بدون چاپ پول، در شرایطی که پایه پولی و نقدینگی به رشد خود ادامه می‌دهد؛ کارشناسان را متعجب کرده است. جور نبودن شاخص‌ها با یکدیگر و بهبود نیافتن حال اقتصاد به‌رغم ادعای عدم چاپ پول، تحلیلگران را به این نتیجه رسانده که جایی از کار می‌لنگد. در گفت‌وگویی که با کارشناسان پولی و مالی داشتیم؛ در اینکه شاخص‌های اعلامی غیرقابل اعتماد هستند، اتفاق‌نظر وجود داشت.

اقدام پکن در شرایطی صورت می‌گیرد که اپل با کاهش فروش آیفون، دست و پنجه نرم می‌کند و چین، نقطه روشنی در درآمدهای سه ماهه این شرکت آمریکایی بوده است.

طی دو روز گذشته قیمت دلار افزایشی بود و امروز قیمت دلار در بازار آزاد به ۴۹ هزار و ۷۰۰ تومان هم رسید.

وزیر نفت دولت سیزدهم، تأکید دارد که «تولید نفت تا پایان تابستان به ۳.۴ میلیون بشکه در روز می‌رسد..

طبق خبر خبرگزاری فارس به مطلب اشاره نشده است پیشنهاد رمز ارزوهوض مصنوعی چه اقرات منفی بر روی ایران دارد؟

تحلیلگر مسائل اقتصادی و استاد دانشگاه علامه با اشاره به ناکارآمدی های فعلی اظهار داشت: دولت در شرایطی به پایان دومین سال پاستورنشینی رسیده است که جامعه بحران را در بخش های مختلف تجربه می کند که انگار نه انگار مشکلات روز افزون هستند و مردم مطالبه هایی دارند. ما با دولتی مواجه هستیم که اصل را بر این گذاشته که انقلابی بودنش را ثابت کند تا بتوانیم اینطور بگوییم ، قرار نیست مشکلات کم شوند.. در واقع اصرار به رفتار‌های غلط و غیرکارشناسی دارند که این امر موجب بروز و ظهور ناامیدی در جامعه شده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت در دو سال گذشته تاکید کرد: سفره مردم کوچک نشده بلکه خالی شده است.

هادی حق شناس: علیرغم اینکه شاید به لحاظ شرایط تحریمی شبیه دو سال اول دولت یازدهم بود اما آن دولت توافق هسته ای را از صفر شروع کرد و بعد هم در طی دو سال به سرانجام رساند ولی این دولت یک تفاهم آماده را نتوانست احیا کند و عدم احیاء این منجر شد که همین حالا یک چشم انداز مثبتی برای اقتصاد نمی بینیم.

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: سودانی نخست وزیر عراق تعهد خود را به تقویت امنیت انرژی عراق نشان داده است. این مکانیسم تنها راهی است که ما به دنبال کاهش فشار ایران بر عراق هستیم. ما با عراق از نزدیک در ارتباط هستیم تا اطمینان یابیم انتقال پول ایران مطابق با تحریم‌های آمریکا انجام شود و از آن برای اهداف غیرقانونی استفاده نشود.


کاش رئیسی یک روز به بازار تهران برود و وضعیت را بببیند؛ شاید آمارهایش اصلاح شود / رئیسی دلار ۲۷ هزار تومان را گرفته و ۵۰ هزار تومان کرده؛ یعنی ثروت و سفره ملت را نصف کرده / اگر آن موقع مرغ را ۱۵ هزار تومان می‌گرفتیم الان باید ۱۲۰ هزار تومان بگیریم؛ این چه دستاوردی است؟

حسین راغفر، اقتصاددان درباره پررنگ شدن تنگنای معیشتی و مشکلات مردم برای تاًمین مایحتاج اولیه اظهار داشت: مردم ایران در دوره های مختلف گرانی را تجربه کرده اند. اما شرایطی که الان شاهدش هستیم فرا بحران است. در واقع اینکه اسم شرایط فعلی را گرانی بدانیم، صحیح نیست. این وضعیتی که مردم را گرفتار کرده است، گرانی نیست، یک بحران واقعی است.

راه‌آهن میانه- بستان آباد- تبریز با طولانی‌ترین پل قوسی دو خطه راه‌آهن ایران، که در ۲۲ سال گذشته صرفا شاهد وعده‌های دولت‌های قبل برای تکمیل آن بود، امروز با حضور آیت الله رئیسی افتتاح شد.

میانگین تورم سالانه در آستانه رکوردزنی ۷۸ سال گذشته است. براساس آخرین اعلام مرکز آمار، تورم سالانه اردیبهشت‌ماه به ۱ /۴۹ درصد رسیده است. این تورم به جز سال ۱۳۷۴ که عدد ۴ /۴۹ درصد را ثبت کرده، طی ۷۸ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

به گفته دو منبع، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید که قرار است روز شنبه وارد عربستان سعودی شود، روز یکشنبه با همتایان سعودی، اماراتی و هندی خود دیدار خواهد کرد تا درباره این پروژه و دیگر مسائل منطقه ای گفتگو کند.

دیگر عناوین