وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ما برای گران کردن اینترنت نیاز به مصوبه مجلس نداریم، این امر در اختیار خودمان است و همان‌طور که در این چهار سال سعی کردیم قیمت افزایش نیابد، اکنون نیز اجازه نمی‌دهیم اینترنت گران شود.

فته‌نامه ساندی تایمز روز یکشنبه در گزارشی نوشت که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد تا با کاهش تحریم‌ها، برجام را احیا و به مسیر اصلی برگرداند.

بازنشستگان در تجمع خود مقابل مجلس، نسبت به همسان‌سازی، پایین بودن دریافتی خود و عدم انگیزه دولت برای پرداخت بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی اعتراض کردند.

رییس اتاق بازرگانی ایران و چین پیش بینی کرد در سال جاری میلادی روابط تجاری ایران و چین گسترش یابد.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: روز یکشنبه جلسه‌ای با محوریت خودرو برگزار و قرار شد که تا سه‌شنبه موضوع طرح ساماندهی خودرو در کمیسیون نهایی شود. بند اول طرح ساماندهی بازار خودرو که به عرضه خودرو در بورس کالا می‌پردازد در جلسه کمیسیون تصویب شد.

رآمد نفتی کشور چند دهم درآمد سال ۵۶ شده است دولت با رشد منفی سرمایه‌گذاری روبروست درآمد ۱۰۰ میلیارد دلاری سالانه نفتی به چند میلیارد دلار تقلیل یافته است بر اساس معیار قدرت از منظر اقتصاد، ایران جزو ۱۸ کشور بزرگ جهان است ۴۲ سال است که درگیر جنگ هستیم، اما پیشرفت کرده‌ایم ایران از منظر علمی در میان ۱۵ کشور دنیا قرار دارد مشکل مالی برای خرید واکسن کرونا نداریم و به حد نیاز از خارج کشور واکسن وارد می‌کنیم قبل از پایان کار دولت دوازدهم قطعه دوم آزادراه تهران - شمال افتتاح خواهد شد اسرار اقتصادی کشور را صلاح نمی‌دانم بگویم

دولت بایدن در حال ارزیابی راه‌هایی برای توافق با کشورهای اروپایی در راستا برداشتن فشارهای مالی از ایران و لغو تحریم‌های خردکننده دولت قبلی این کشور خصوصا تحریم‌های فروش نفت و بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران است.

نمایندگان مجلس با کلیات لایحه دولت برای بودجه سال ۱۴۰۰ مخالفت کردند

رییس کل بانک مرکزی گفت: بازار دوباره ارز ۲۰ هزار تومانی را می‌بیند. ارز در بازار آزاد ٢٣ هزار تومان است. اگر بخواهيد ارز ٤٢٠٠ را برداريد به طور طبيعى نتيجه‌اش رساندن آن به ٢٣ هزار تومان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت هسته‌ای با عواید اقتصادی حاصل از تولید انرژی و با تولید رادیو دارو و همچین منافع متعدد در بخش‌های کشاورزی می‌تواند در خنثی سازی تحریم‌ها موثر باشد. وی تأکید کرد که مجلس با تشکیل کمیسیون ویژه‌ جهش تولید مصمم است با ادامه نظارت میدانی مسیر چرخیدن چرخ کارخانه‌ها را هموار کند تا دولت بتواند بر این بستر، تولید و اشتغال کشور را به رونق درآورد.

رئیس مجلس کشورمان با رئیس کنگره ملی جمهوری خلق چین به صورت وبیناری گفت‌وگو و تبادل نظر کرد

استاد دانشگاه الزهرا (س) با اشاره به اینکه به هیچ وجه امکان ندارد بتوان فضای کشور را بسته نگه داشت، گفت: اگرچه برخی افراد تلاش‌هایی در این باره انجام می‌دهند اما نباید فراموش کرد ظرفیت‌های ارتباطی خارج از کنترل دولت‌ها امکان بسته شدن فضای سیاسی را از افراد سلب می‌کند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اظهار کرد: اگر آن طور که رئیس جمهور گفته دلار به قیمت ۱۵ هزار تومان برسد، بازار خودرو با سکته مواجه می‌شود اما حالا قیمت‌ها با شیب ملایم رو به کاهش است.

قیمت دلار که هفته قبل در کانال ۲۵ هزار تومان معامله می‌شد هم اکنون در معاملات بازاری‌ها به کانال ۲۱ هزار تومان رسیده است؛ فعالان بازار ارز پیش بینی می‌کنند که اگر اتفاق خاصی در حوزه سیاست رخ ندهد و بازارساز مدیریت عرضه و تقاضا را به درستی انجام دهد، قیمت دلار طی یکی دو روز آینده به کانال ۲۰ هزار تومان هم برسد.

یک اندیکشده آمریکایی می‌گوید تحریم‌ها را نباید بدون کسب امتیازات هسته‌ای برداشت و توافق مبتنی بر «کمتر در ازای کمتر» شاید بهترین راه برای دستیابی به یک توافق موفق در آینده نزدیک باشد.

شاخص کل بورس امروز با ۳۰ هزار و ۸۴۴ واحد نزول تا رقم یک میلیون و ۲۲۹ هزار واحد کاهش یافت. شاخص کل با معیار هم وزن هم با ۸۴۰۶ واحد کاهش در رقم ۴۵۴ هزار و ۷۸۶ واحد ایستاد. معامله‌گران یک میلیون معامله به ارزش ۱۰۲ هزار و ۵۰۴ میلیارد ریال انجام دادند.

تلاش امریکا برای قراردادن دو بند اضافه بر بودجه ۲۰۲۱ سازمان ملل که مختص به احیای کمیته تحریم ها علیه ایران بود، با مخالفت ۱۴۲کشور مواجه شد و شکست خورد.

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا ‌بر لزوم تشکیل ائتلاف بین‌المللی برای مقابله با چین تاکید کرد.

اقتصادی رکنا: شب یلدا نزدیک است و مردم کم کم برای تهیه خوراکی های شب چله آماده می شوند. معمولا در این شب ها میوه شب یلدا از جمله انار ، هندوانه و خرمالو طرفداران بسیاری دارد. رئیس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی تهران در خصوص قیمت این اقلام گفت: اعضای اتحادیه قول داده اند شب یلدا با کمترین سود به مردم خدمات ارائه شود.

نوبخت گفت: طی ۸ ماه امسال ۵۳ درصد حقوق و دستمزد را افزایش داده ایم. وی با اشاره به اینکه بخش عمرانی امسال شاهد پرداخت ۵۲ هزار میلیارد تومان بودجه بوده است، بیان کرد: امسال در بخش عمرانی بیش از ۲ میلیون فرصت شغلی ایجاد شد.

دیگر عناوین


بدون تبلیغ