عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر همواره قول هایی در زمینه ی احیای پرجمعیت ترین کشور جهان عرب داده است. اما در ماه مارس، او پیش بینی ای کرد که حتی بر اساس معیارهای خودش هم جسورانه بود. وی که در یک رویداد نظامی صحبت می کرد، گفت: افتتاح پایتخت اداری جدید که مناطق بیابانی ای به اندازه ی وسعت سنگاپور را پوشش دهد، نشان دهنده "تولد یک کشور جدید" است.

فرهاد رهبر نفر دوم دولت سیزدهم است؟، مین‌گذاری اقتصادی در روزهای آخر دولت و تورم بالا، میراث دولت کنونی برای رئیسی، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه‌ها هستند.

یک روزنامه آمریکایی از مخمصه بزرگ اقتصادی عربستان سعودی پرده برداشت و نوشت، سیاست‌های محمد بن سلمان شرایط اقتصادی عربستان را به شدت بغرنج کرده است.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ گفت: طبق توافقنامه ۲۵ ساله ایران و چین بناست تا چین ۴۰۰ میلیارد دلار در مسائل زیربنایی از جمله توسعه بنادر و توسعه راه‌ها در ایران سرمایه‌گذاری کند.

بگو مگوی مجری با رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی دربرنامه گفتگوی ویژه را می‌‌بینید. مجری می‌گوید: شما مرغ و گوشت و میوه شب عید مردم را درست کردید؟ دهان مرا باز نکنید.

در قانون اساسی بارها تاکید شده که همه شهروندان باید زندگی شایسته وتوام با منزلت انسانی داشته باشند اما وقتی به قانون عمل نمی‌شود هر روز و هر سال شاهد کاسته شدن از سطح کیفی زندگی مردم هستیم؛ از سطح منزلت دهک‌های کم درآمد تا جایی کاسته شده که مجبورند خلاءهای سفره را با پوست مرغ، ماده‌ای پر از هورمون و بی‌کیفیت، پر کنند!

«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد: صندوق بین‌المللی پول در جدیدترین گزارش خود از وضعیت اقتصادی کشورهای خاورمیانه پیش‌بینی رشد اقتصادی کشورهای این منطقه را اصلاح کرده است. دلیل اصلی این اصلاح هم بهبود وضعیت کرونا در کشورهای این منطقه عنوان شده است.

احمد توکلی گفته: «ما نباید خود را فریب دهیم، در ۴۰ سال گذشته اعتماد مردم به حکومت ما هیچ‌گاه از این میزان فعلی پایین‌تر نبوده‌. پیش‌فرض ما این است که آیا پیوستن به FATF در بهبود اوضاع تاثیرگذار است یا خیر، به‌نظر می‌رسد وضعیت مردم آن‌قدر خراب است که حکومت ملزم است حتی احکام اولیه و اصول اساسی را زیرپا بگذارد و به مردم کمک کند. «این پیش‌فرض من است؛ چرا که اگر حکومت این کار را نکند ممکن است آن اتفاقی رقم بخورد که نباید شود».

روئل مارک گرکت، افسر پیشین سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا در امور ایران و پژوهشگر ارشد «بنیاد دفاع از دموکراسی ها»، و مارک دوبوویتز، مدیر «بنیاد دفاع از دموکراسی ها» در واشنگتن، در یادداشتی در نشریه «نشنال ریویو» نوشته اند بایدن به زودی به لغو تحریم ها و دسترسی ایران به میلیاردها دلار چراغ سبز نشان خواهد داد.

نمودار سرانه مصرف گوشت بر اساس اعلام مرکز آمار سرانه ایران در سال های اخیر منتشر شد که بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی داشت.

مدیرکل دفتر امور بازرگانی وزارت صمت اظهار داشت: محموله‌هایی که از طریق ترکیه وارد کشور می‌شوند کوچکتر هستند و از طریق زمینی وارد می‌شوند و به همین علت سریع‌تر می‌رسند و قابلیت اینکه ظرف 4 یا 5 روز این اتفاق بیافتد وجود دارد.

دشمن از این طریق دخل و خرج ما را متوجه می شود؛ شفافیت دخل و خرج کشور ما چه ربطی به این دشمنان فضول دارد؟

رکنا: نمایندگان مجلس با وجود جنجال های فراوان در برخی مصوبات بررسی بودجه را در اولین روز هفته جاری به پایان رساندند.

خبرگزاری رویترز امروز گزارش داد که ایران در ماه های اخیر به میزان بی سابقه ای نفت خام به مشتری اصلی اش چین صادر کرده و پالایشگاه های دولتی هند نیز با فرض کاهش تحریم های آمریکا، نفت ایران را به برنامه واردات سال ۲۰۲۱ اضافه کرده اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ما برای گران کردن اینترنت نیاز به مصوبه مجلس نداریم، این امر در اختیار خودمان است و همان‌طور که در این چهار سال سعی کردیم قیمت افزایش نیابد، اکنون نیز اجازه نمی‌دهیم اینترنت گران شود.

فته‌نامه ساندی تایمز روز یکشنبه در گزارشی نوشت که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد تا با کاهش تحریم‌ها، برجام را احیا و به مسیر اصلی برگرداند.

بازنشستگان در تجمع خود مقابل مجلس، نسبت به همسان‌سازی، پایین بودن دریافتی خود و عدم انگیزه دولت برای پرداخت بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی اعتراض کردند.

رییس اتاق بازرگانی ایران و چین پیش بینی کرد در سال جاری میلادی روابط تجاری ایران و چین گسترش یابد.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: روز یکشنبه جلسه‌ای با محوریت خودرو برگزار و قرار شد که تا سه‌شنبه موضوع طرح ساماندهی خودرو در کمیسیون نهایی شود. بند اول طرح ساماندهی بازار خودرو که به عرضه خودرو در بورس کالا می‌پردازد در جلسه کمیسیون تصویب شد.

رآمد نفتی کشور چند دهم درآمد سال ۵۶ شده است دولت با رشد منفی سرمایه‌گذاری روبروست درآمد ۱۰۰ میلیارد دلاری سالانه نفتی به چند میلیارد دلار تقلیل یافته است بر اساس معیار قدرت از منظر اقتصاد، ایران جزو ۱۸ کشور بزرگ جهان است ۴۲ سال است که درگیر جنگ هستیم، اما پیشرفت کرده‌ایم ایران از منظر علمی در میان ۱۵ کشور دنیا قرار دارد مشکل مالی برای خرید واکسن کرونا نداریم و به حد نیاز از خارج کشور واکسن وارد می‌کنیم قبل از پایان کار دولت دوازدهم قطعه دوم آزادراه تهران - شمال افتتاح خواهد شد اسرار اقتصادی کشور را صلاح نمی‌دانم بگویم

دیگر عناوین