رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به فعالیت سامانه بارشی قوی در نیمه غربی و شمالی کشورگفت: طی روزهای پنجشنبه تا شنبه....سرما در راه است .... شرایط جوی در بیشتر نواحی کوهستانی کشور برای انجام فعالیت‌های مرتبط با کوهستان، اعم از کوهنوردی، دره نوردی، اسکی، طبیعت گردی و … مخاطره‌آمیز است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: تا کنون ۹ مورد مشکوک آبله میمونی در کشور داشته‌ایم و از این تعداد ۵ مورد منفی قطعی شدند و برای بقیه نیز منتظر پاسخ آزمایش هستیم.


در جلسه امروز روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام شد که تمام مراکز درمانی در حالت آماده‌باش صد درصدی قرار بگیرند.

عضو هیأت علمی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی: عدم ثبات قیمت‌ها سبب شده برخی کشاورزان برای این‌که محصولات خود را سریع‌تر وارد بازار کنند به راه‌هایی متوسل شوند که در نهایت سبب آلوده شدن محصول می‌شود.

ماعتی در ادامه در خصوص دو داروی تازه تایید شده کرونا گفت: در چند روز گذشته، سازمان غذا و داروی آمریکا دو قرص درمان کرونا را تایید کرد

محمد هاشمی، سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: در جلسه اضطراری امروز ضمن تایید مشاهده سویه جدید کرونا در کشور از سوی همه اعضا درخصوص تدوین پروتکل های جدید بهداشتی بحث و تبادل نظر شد. اعضای جلسه به ضرورت استفاده از ماسک، تزریق واکسن بویژه دریافت دز سوم واکسن اعلام شده و رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کردند.

رویا پاک سرشت/سرویس خواندنی‌های انتخاب: آقای الف، یک کارمند وظیفه شناس است، هر روز راس ساعت مقرر سر کار حاضر می‌شود، وظابف خود را با دقت انجام می‌دهد، کمتر از همه هم رده‌های خود مرخصی می‌گیرد و هرگز در کار‌های خود کم کاری نمی‌کند، اما به شکل مداوم و مستمر از سوی مدیر خود تحقیر می‌شود، به وی صفاتی مانند بی عرضه و بی لیاقت اطلاق می‌شود و حتی در بسیاری از شرایط در جمع همکاران، تهدید به اخراج می‌شود. اما چرا آقای الف که یک کارمند شایسته است، چنین شرایطی را تحمل می‌کند و تن به تمامی توهین‌ها و آزار‌های مدیر رده بالای خود می‌دهد؟ شرایطی که توصیف شد، شرایطی است که در بسیاری از سازمان‌ها به اشکال مختلف دیده می‌شود، برای یافتن پاسخی برای این وضعیت ناخوشایند و عجیب، با دکتر احمدرضا فتوت، دکترای روانشناسی صنعتی سازمانی گفتگو کردیم تا ابعاد پنهان و علل این شرایط را بررسی کنیم:

یک کارشناس بهداشت می‌گوید دیگر به زنان روش‌های اقدام به جلوگیری از بارداری آموزش داده نمی‌شود و این زنان برای دریافت لوازم جلوگیری از بارداری به مراکز خصوصی ارجاع داده می‌شوند.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در ارتباط با پیک ششم گفت: پیک ششم کرونا از پیک پنجم خطرناک‌تر است. کرونا در استان‌های آذربایجان غربی، کرمانشاه و یزد روند صعودی گرفته است. روند واکسیناسیون مطابق انتظار نیست، انتظار می‌رفت مردم استقبال بیشتری کنند، فقط ۵۰ درصد دانش‌آموزان واکسینه شده‌اند.

وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۲۰ میلیون دز واکسن وارد کشور شده است که همچنان تا اواسط آبان ماه ادامه دارد و به طور قطع به ۱۸۰ میلیون دز خواهد رسید.

دانشمندان دانشگاه استنفورد و دانشگاه کارولینای شمالی برچسب چاپ سه‌بعدی واکسن ابداع کرده‌اند. این برچسب نسبت به واکسن تزریقی، محافظت بیشتری ایجاد می‌کند.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت در مورد واکسن‌های وارداتی گفت: در حال حاضر ۶ واکسن اسپوتنیک، بعضی از سایت‌های آسترازنکا، سینوفارم، بهارات هند، فایزر بلژیک و جانسون و جانسون آلمان در کشور مجوز مصرف اضطراری گرفته اند و به محض تطبیق در بدو ورود به کشور، اجازه مصرف خواهند داشت.

آیت الله شاهرودی سرطان خوش‌خیمی داشتند که با یک عمل جراحی برطرف می‌شد ولی دستورات طب اسلامی فاصله انداخت و دیگر عمل‌های جراحی بعدی و سفر به آلمان هم دیگر نتیجه نداد.

مطالعات جمعیت و پراکندگی سنی پزشکان حاکی از آن است که در ۲۰ سال گذشته، از هر ۲ پزشک یک نفر بازنشسته شده و در آینده جمعیت سالمند کشور نیز ۳ برابر خواهد شد به طوری‌که در صورت عدم افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشک، در آینده‌ای نه چندان دور ممکن است وارد کردن پزشک از کشورهای خارجی اجتناب ناپذیر شود.

سازمان جهانی بهداشت در بیانیه‌ای اعلام کرد در حال بررسی و نظارت بر گونه جدید ویروس کرونا موسوم به «مو» است که اولین بار در کلمبیا مشاهده شده است.

به گفته دکتر مودگیل، ما امروزه به فرسودگی عاطفی به عنوان "فشار روانی بیش از حد و طولانی" نگاه می‌کنیم که به گفته او باعث می‌شود که "احساس کنیم از پس چالش‌های زندگی بر نمی‌آییم."

رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به هموطنان توصیه کرد در صورت داشتن شرایط دریافت واکسن کرونا از جمله اولویت‌ها مثل سن و سال که وزارت بهداشت اعلام می‌کند، بدون شک و بدون توجه به شایعات، واکسن بزنند و این کار را به تاخیر نیندازند.دیگر عناوین