«گاهی خود جامعه به هر علتی تصمیم می‌گیرد که ایستادگی کند. در این صورت کار خیلی راحت است؛ چون خودش تصمیم گرفته است. لذا محکم می‌ایستد و مثل سال‌های اول انقلاب به صف نفت هم می‌رود و مانند دوران جنگ در صف همه کالاها هم می‌ایستد... ولی وقتی احساس کند دیگران برایش تصمیم می‌گیرند و در فرآیند تصمیم گیری، تصمیم‌سازی و عمل مدخلیت ندارد، «اینِرسی سکون» پدید می‌آید و جامعه به یک مقاومت به شدت منفی روی می‌آورد»...

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: در سال‌های اخیر انتخابات ما قدری مورد تشکیک قرار گرفته به واسطه این است که بعضی از این اصول و مقررات و سیاست‌ها اعمال نمی شود و به نظر می‌رسد که انتخابات مفهوم واقعی خود را دارد آرام آرام از دست می‌دهد.

رائول کاسترو اعلام کرد که از سمت خود به عنوان رئیس حزب کمونیست کنار می‌رود. کوبا در حال پایان دادن به "دوران کاسترو" است. هشتمین کنگره حزب چهار روز دیگر و تا ۱۹ آوریل ادامه دارد. روز دوشنبه پست کاسترو به جانشین وی می‌رسد. انتظار می‌رود که این پست به میگل دایاز‌کانل، رئیس جمهور کنونی این کشور برسد.

تیم بایدن حتی پیش از این که گفتگوهای غیرمستقیم آمریکا و ایران در وین تمام شود در برابر ایران عقب‌نشینی کرد. این عقب‌نشینی زمانی روی داد که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از آمادگی دولت برای لغو تحریم‌ها در ازای بازگشت ایران به توافق هسته‌ای خبر داد. به این ترتیب تمام اهرم‌های فشار را بدون دریافت چیزی رها کردند.

نمایندگان پرونده شکایت از روحانی را به قوه‌قضائیه ارسال کردند

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی گفت: هیچ راهی جز بازگشت به مردم و هیچ چیزی برای کشور واجب تر از یک انتخابات پر شور و شامل نیست. انتخابات «شامل» یعنی باید همه در آن نماینده داشته باشند. شرط اول آن این است که بساط تنگ نظری و حذف برداشته شود. «تقسیم بر دو کردن» نیروهای کشور باعث ترفیع چاپلوسان و متملقانی می شود که اتفاقا به سخنانی که می گویند هم باور ندارند.

وزیر امور خارجه روسیه خواستار تصویب هرچه سریعتر کنوانسیون وضعیت حقوقی دریای خزر از سوی ایران شد.

سایت انتخاب ....جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور گفت: فراموش نکرده ایم که عده ای در این کشور در مجلس برجام را آتش زدند و به دولت فشار می‌آوردند که باید از برجام خارج شود. دولت، رئیس جمهور و وزیر امور خارجه همه فشارها و تهمت‌ها را تحمل کردند تا از برجام که توانسته بود عاملی برای مهار فشارهای ترامپ باشد، حفاظت کنند.

هجدهمین نشست کمیسیون برجام که روز جمعه ۱۳ فرودین به صورت مجازی آغاز شده بود، از دقایقی پیش در پایتخت اتریش به‌صورت حضوری از سر گرفته شد.

اردن در سال‌های اخیر، مجموعه‌ای از چالش‌های سخت را پشت سر گذاشته که از جمله آن‌ها می‌توان به میزبانی از میلیون‌ها پناهجوی خارجی و همچنین آسیب‌های ناشی از همه گیریِ ویروس کرونا اشاره کرد. وقوع کودتای اخیر در این کشور، تا حد زیادی تحت تاثیر این رویداد‌ها بوده است.

رکنا : در پی واکنشهای گسترده در مورد مصاحبه روز گذشته سردار جوانی معاون سیاسی سپاه با خبرگزاری فارس، سردار جوانی توضیحات کوتاهی را در این زمینه ارسال کرد.

سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه به اظهارات سردار جوانی درباره سعید محمد واکنش نشان داده و گفته هر کس می‌گوید تخلف بوده باید متقن و دقیق بگوید چه تخلفی بوده است. برداشت یک معاون سپاه این بوده که تخلف صورت گرفته، اما نظر رسمی سپاه ممکن است این نباشد.

صداوسیما اساسا نقشی در تولید یا پخش سریال «گاندو» داشته‌است؟ / واکنش آشنا به ادعای توقف پخش «گاندو» به دنبال فشار گسترده بر ‎صداوسیما مشاور رئیس جمهور به به ادعای توقف پخش «گاندو» به دنبال فشار گسترده بر ‎صداوسیما واکنش نشان داد.

دفتر سعید محمد در واکنش به اظهارات سردار جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران اطلاعیه‌ای صادر کرد و نوشت: آقای جوانی مسئولیت سخنگویی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را ندارند و تحلیل شخصی خود را به عنوان یک شخصیت حقیقی عنوان نموده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که امضای سند همکاری میان ایران و چین تاثیری بر همکاری واشنگتن و پکن نخواهد داشت. همانطور که می‌دانید روابط آمریکا و چین مبتنی بر رقابت است.

حسن روحانی در جلسه هیات دولت گفت: هر چه مردم انتخاب کنند، مبارک است. او گفت: البته ما مثل سوییس نیستیم که مردم ۱۰۰ هزار امضا کنند و دولت مجبور باشد که رفراندوم برگزار کند اما قانون اساسی به ما گفته در مسائل مهم سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، اگر یک مسئله بسیار مهمی وجود داشت آن وقت قانونگذاری می تواند از طریق همه پرسی باشد.

محمد قرقاش، وزیر سابق امور خارجه امارات متحده عربی روز سه شنبه گفت: امارات متحده عربی دوست دارد روابط عادی با ایران داشته باشد، وی همچنین به تلاش های روسیه برای تقویت ثبات در منطقه اشاره کرد.امارات مدت ها است که تمایل خودش برای بهبود و عادی سازی روابط با ایران را نشان داده و در این زمینه دارای اختلافات جدی با متحد شماره یک خود یعنی عربستان است، حالا با توجه به اظهارات روز گذشته قرقاش و سفر وزیر امور خارجه چین به پایتخت دو کشور به نظر می رسد ابوظبی عزم خود را برای بهبود روابط با ایران جزم کرده است.

تهران- ایرنا- ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه‌ای زمان ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و دو انتخابات میان‌دوره‌ای در ۱۴۰۰ را مشخص کرد.

روانه سلحشوری فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره رخدادهای و تحولات پیش‌رو در سال جاری گفت: سال ۹۹ اتفاقات خاص و قابل توجهی نداشتیم اما ثمره‌ انتخابات ۹۸ را که کم‌رونق‌ترین انتخابات در سال‌های اخیر یا حتی در جمهوری اسلامی بود را مشاهده کردیم. به گزارش ایلنا، وی افزود: به دلیل اتفاقاتی که در بحث معیشت مردم رقم خورد و به تبع آن نابه‌سامانی‌هایی که به‌وجود آمد؛ مردم دچار یأس و دلزدگی شده و از فضای سیاسی کشور فاصله گرفتند. تجلی این دلسردی عمومی در بین مردم را در انتخابات اسفند ۹۸ شاهد بودیم.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به امضای سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین واکنش نشان داد و آن را نگران کننده خواند.

دیگر عناوین


بدون تبلیغ