کدام فارغ‌التحصیلان دانشگاه امام صادق به دولت رئیسی رفتند؟

وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که واشنگتن آماده برگشت به برجام است.

ادامه اعتراض‌ها به نتایج انتخابات عراق در دومین روز متوالی ادامه دارد و برخی منابع از رایزنی احزاب شیعی برای اتخاذ موضعی واحد در قبال آن خبر می‌دهند. صدها معترض دیروز دوشنبه به نتایج پنجمین انتخابات پارلمانی عراق در شهرستان «الخالص» استان دیاله، جاده کرکوک به بغداد را بستند. دیروز طرفداران «ریاض التمیمی»، نامزد انتخابات پارلمانی در اعتراض به نتیجه انتخابات در حوزه شهرستان الخالص دست به تجمع و تظاهرات زده‌اند.

قطعا به نفع ایالات متحده نیست که در درگیری جمهوری آذربایجان با ایران مداخله کند. واقعیت این است که آذربایجان متحد رسمی آمریکا نیست، واشنگتن به دفاع از این کشور متعهد نشده است و آذربایجان نیز نامزد پیوستن به ناتو به شمار نمی رود.

تصمیم آمریکا در تعطیلی میز ایران در «سیا» نه تنها به معنی کاهش تقابل با ایران نیست، بلکه به دنبال فشار بیشتر و در برگیرنده تغییرات پنهان و آشکار آن‌ها در منطقه است.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه پیشین ایران گفت: نامه‌نگاری‌های آیت‌الله هاشمی با صدام به آزاد شدن بخش‌های زیادی از کشور و گشایش‌های بعد از آن انجامید.

معاون وزیر خارجه آمریکا در امور ایران و عراق در جریان مصاحبه‌ای تصریح کرد که واشنگتن آمادگی دارد با حسن نیت به تعهداتش ذیل برجام بازگردد.

وزیر خارجه روسیه در پاسخ به سوالی در ارتباط با نگاه روسیه به تحولات در قفقاز جنوبی گفت: ما بارها مواضع خود را اعلام کرده ایم. روسیه یک سال پیش جنگ در قره باغ را متوقف کرد. امروز نیز در مورد تحولات قره باغ صحبت کردیم و پیشنهاد شد سه کشور قفقاز با ایران و روسیه و ترکیه در چارچوب گروه ۳+۳ مذاکره کنند. این پیشنهاد مثبت ارزیابی شد. وی همچنین گفت: این کشور هیچ تمایلی برای وقوع تغییرات ژئوپلیتیک در منطقه ندارد.

طرف غربی اعلام کرده بیش از این نمی‌تواند منتظر تعلل ایران در بازگشت به مذاکرات هسته‌ای باقی بماند. جزئیاتی از طرح "ب" که طرح جایگزین برای زمان شکست احتمالی مذاکرات هسته‌ای است منتشر نشده، اما احتمالا طرحی برای افزایش تحریم‌های امریکا علیه ایران خواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر اینکه ارتش‌های منطقه می‌توانند امنیت منطقه را تأمین کنند و نباید اجازه دهند که ارتش‌های بیگانه برای حفظ منافع خود، دخالت یا حضور نظامی داشته باشند، تاکید کردند: حوادثی که در شمال‌غرب ایران، در برخی کشورهای همسایه در جریان است باید با همین منطق پرهیز از دادن مجوز حضور بیگانگان حل شود.

فارن پالیسی نوشت: این تحول ناگوار پس از خروج عجولانه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از افغانستان و سلطه ی طالبان بر این کشور رخ می دهد. برخی این شرایط را "اثر افغانستان" می نامند که به اعتبار ایالات متحده در خاورمیانه آسیب جدی رساند.

ما از ایران می خواهیم هر چه سریعتر اجازه دسترسی به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را فراهم کند. چنانچه ایران مانع شود، ما در چند روز آینده با سایر اعضای شورای حکام مشورت کرده و به این اقدام تهران پاسخی مناسب خواهیم داد.

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: سیدحسن عاملی، امام جمعه اردبیل در خطبه نماز جمعه این شهر، در برابر تهدید الله‌شکور پاشازاده روحانی درباری جمهوری آذربایجان به جای آنکه واکنش قاطعانه نشان دهد، به نرمش متوسل شد و گفت: «ما باید از شاخه زیتون صحبت کنیم نه اینکه بگوئیم ایران را از خریطه حذف می‌کنیم، نه اینکه بگوئیم ایران را تا سه سال تجزیه می‌کنیم و در همه جا پرچم ترک را می‌زنیم...»

هنگامی که مرکل در پاییز ۲۰۰۵ به عنوان اولین زن نخست وزیر آلمان انتخاب شد، بیکاری در این کشور بیش از ۱۱ درصد بود و آلمان به عنوان کشور بیمار اروپا آبرویش در معرض خطر قرار داشت. دانشجویان دکترا در دو طرف اقیانوس اطلس در حال نوشتن پایان نامه‌هایی بودند که سعی داشتند در آن‌ها ریشه‌های بیماری آلمان را کشف کنند و این سوال را مطرح می‌کردند که چرا اعمال اصلاحات در این کشور دشوار است.

حمیدرضا ترقی گفت: غربی‌ها ترسیده‌اند که مبادا ایران دیگر نیازی به مذاکره نداشته باشد؛ به همین دلیل حتما از میران زورگویی آنها کاسته می‌شود.

وزارت امور خارجه انگلیس روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای از برنامه ملاقات روز دوشنبه وزیر امور خارجه این کشور با همتای ایرانی خود در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک خبر داد.

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی به منظور شرکت در شصت و پنجمین نشست سالانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد وین شد.

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی از پایان بررسی مسائل مرتبط با ایران در نشست کنونی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد.

کیهان نوشت:دو روز پیش هیئت دولت پس از بررسی سوابق اجرایی و مدیریتی حسین مدرس خیابانی، به وی به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان رأی اعتماد داد.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه در سفری از پیش اعلام نشده به مسکو رفت و با ولادیمیر پوتین رهبر روسیه دیدار کرد. بنابر گزارش‌ها رهبران دو کشور در مورد حمایت نظامی روسیه از دولت اسد در شش سال گذشته و همچنین به دست گرفتن کنترل مناطق تحت تصرف شورشیان صحبت کردند.

دیگر عناوین