سلامت رکنا : مصرف برخی از دمنوش ها برای بدن در دوران شیوع کرونا بسیار مفید است.

سلامت رکنا : ریه ای که درگیر کرونا شده است علائم غیر طبیعی دارد که به آن می پردازیم.

در حال حاضر چهار واکسن کرونای «اسپوتنیک وی» روسی، بهارات هندی، واکسن چینی و آسترازنکا کره جنوبی وارد ایران شده اند. در گزارش پیش رو اطلاعاتی درباره این چهار واکسن را شرح داده ایم.

نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد بیماری لثه می تواند احتمال ابتلا به کرونا شدید را افزایش دهد.

نرگس اسداللهی، پرستار مشهدی، صد و چهل ‌و چهارمین پرستاری است که قربانی این ویروس مهلک شده است. تاخیر در واکسیناسیون نیروهای پرستاری و سهل‌انگاری در مدیریت بحران کرونا به خصوص خودداری از اعلام ماندن اجباری در خانه‌ها در ایام نوروز، تاکنون بیش از هشت هزار پرستار را بر آن داشته تا به کارزاری با عنوان «خون‌نامه پرستاران» بپیوندند.

طبق نتایج یک تحقیق جدید، افزایش مصرف فلاوانول ها از افراد در مقابل مشکلات قلبی ناشی از استرس نظیر سکته، بیماری قلبی و ترومبوز محافظت می کند.

این که با عدم اعمال محدودیت در ایام نوروز، این فاجعه سرخ را در کشور رقم زدید، حساب و کتابش بماند برای بعد و ای بسا روز جزا؛ لااقل گناه تان را با اهمال جدید و منتفی کردن قرنطینه موقت، سنگین تر نکنید. این هایی که هر روز بر اثر کرونا می میرند، عدد نیستند، آدم اند. درکش سخت است؟!

پزشک کشیک بیمارستان قلب تهران در مورد درگیری علی صبوری با کادر درمان بیمارستان قلب شهید رجایی توضیحاتی داد.

مسوول اپیدمیولوژیک کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس از داوطلبان ۱۸ تا ۵۵ ساله و سالم خواست که برای فازهای بعدی تست انسانی این واکسن ثبت‌نام کنند.

سلامت رکنا : ماسک کرفس در درمان جوش های صورت تاثیر بسزایی دارد.

رئیس سرم سازی رازی گفت: پس از دریافت ۲ دوز تزریق و یک دوز استنشاقی واکسن رازی کووپارس می‌توانید دیگر ماسک نزنید.

۷۶ فوتی جدید کرونا در کشور/ اعلام اسامی شهرهای نارنجی

میزان نوشت: رییس سازمان غذا و دارو در واکنش به اظهارات مخالفان واکسن روسی و برخی اظهارنظرها مبنی بر لزوم برخورداری واکسن‌های وارداتی کووید از تاییدیه سازمان جهانی بهداشت، گفت: سازمان غذا و دارو ۱۰ سال قبل، از سازمان جهانی بهداشت تاییدیه واکسن دریافت کرده است؛ به این معنی که اگر ما واکسنی را تایید کردیم، سازمان جهانی بهداشت مجوز مصرف آن را حتی در سایر کشورها علاوه بر ایران داده است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: واکسن مساله سیاسی نیست و نباید بر اساس نزدیکی سیاسی درباره امنیت و تایید آن قضاوت کرد.

رکنا: امروز ( دوم بهمن ماه ) دو بازیگر و یک ورزشکار خبر از ابتلای خود به کرونا دادند. پزشکان اعلام کردند حال مهرداد میناوند نیز با ابتلا به کرونا وخیم است

رکنا: کارشناسان تغذیه معتقدند مصرف پروتئین بدون چربی می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش دهد.

از اولین گزارش‌های مربوط به شیوع ویروس کرونا در سال گذشته تا امروز سازمان جهانی بهداشت بار‌ها هشدار داده که جهان باید خود را برای پندمی‌های به مراتب مرگبار‌تر آماده کند.

اجتماعی رکنا:به ظاهر شدن زودهنگام علائم بلوغ جسمی و هورمونی بلوغ زودرس گفته می‌شود.این اختلال می‌تواند علل مختلفی داشته باشد. به دلیل تغییرات فرهنگی در تمام جوامع ، با بلوغ زودرس رو به رو هستیم این را مدیر گروه روانشناسی وزارت ورزش و جوانان گفت.

رئیس انستیتو پاستور ایران در بخش خبری شبکه یک سیما با اشاره به اقدامات انجام شده برای تامین واکسن مورد نیاز به کرونا برای کشور، اظهار داشت: ما تزریق واکسن را فقط برای واکسن‌های اجازه می‌دهیم که تولید داخلی یا تولید مشترک باشد. رئیس انستیتو پاستور افزود: این واکسن مشترک با یکی از کشورها مرحله بالینی خود را به خوبی گذرانده و فاز یک آن به خوبی جواب داده است؛ ضمن اینکه فاز دوم آن را در آن کشور انجام می‌شود. در بهمن ماه نیز فاز سوم را انجام داده و به عنوان یک تولید ایرانی آن را عرضه می‌کنیم.

التهاب یک واکنش کاملاً طبیعی است که وقتی بدن شما در حال مبارزه با ویروس یا آسیب است اتفاق می‌افتد. با این حال، در موارد خاص، التهاب می‌تواند مزمن شود و خطراتی برای سلامتی را به دنبال دارد. به عنوان مثال، التهاب مزمن خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد. همچنین با بیماری‌هایی مانند آرتروز همراه است. خوشبختانه برخی از غذا‌ها خاصیت ضدالتهابی دارند.

دیگر عناوین


بدون تبلیغ