یک عضو ارشد مجمع محققین حوزه علمیه قم گفت: برخی افراد هستند که اصول و مسائل اصلی را رها می‌کنند و بعد به فروع و مسائل فرعی تکیه می‌کنند؛ این خودش یک انحطاط اجتماعی است که تضییع اصول شود و از سوی دیگر تمسک به فروع شود.روضه قمر بنی هاشم علیه السلام - استاد فاطمی نیا


شب دوم : برخیز علم بردار ای دوست محکم قدم بردار ای دوست اینک قلم بردار ای دوست خار از دلم بردار ای دوست

حجت الاسلام پناهیان درباره یاران ویژه امام زمان (عج) نکاتی را بیان کرد
برای برآورده شدن حاجت و آرزو نماز های زیادی توسط پیامبر اکرم و امامان معصوم(ع) معرفی شده که در ادامه با آنها آشنا میشوید.

تصویر زیبا از صحن حرم مطهر حضرت ابوالفضل(علیه السلام) در کربلا معلی را ببنید.

ایرانیان، دو مرحله، مذاکره خواهند کرد اما در مرحله سوم آماده جنگ با دشمن خواهند شد. و عبارت "وَ لَا یَدْفَعُونَهَا إِلَّا إِلَی صَاحِبِکُم" نیز به روشنی گویا این واقعیت است.

هادی غفاری نماینده مجلس اول می‌گوید شورای نگهبان خود را اسلام می‌داند و مخالفین خود را چون با آن‌ها هم عقیده نیستند را به دلیل عدم التزام به اسلام رد صلاحیت می‌کنند.

پیامبر (ص) می‌فرمایند: «اَفضَلُ العِبادَةِ قَراءَةُ القُرآنِ» برترین عبادت، خواندن قرآن است.

از مستندات تاریخی مربوط به سیره‌نگاری حضرت زهرا(س) و آنچه که امروز در دسترس ماست اطلاعات چندانی قابل استخراج نیست و آنچه در روایات هم از ایشان نقل می‌شود، بیشتر به ابعاد فردی زندگی ایشان اختصاص دارد و کمتر ابعاد اجتماعی و علمی ایشان مورد تأمل قرار گرفته است. به نظر می رسد که علت این امرریشه در سنت سیره‌نگاری اعراب دارد که اغلب در مورد زندگی زنان و بویژه دختران چیزی نوشته نمی‌شد. در مورد زنان بزرگ تاریخ شیعه مانند حضرت زینب (س) و حضرت معصومه(س) هم از جهت مستندات تاریخی، چنین خلاء بزرگی وجود دارد.

به‌طور حتم یکی از دردناک‌ترین تجربه‌هایی که افراد در طول زندگی خود با آن مواجه می‌شوند، مرگ عزیزان است، البته هیچ‌کس را نباید در این غم تنها گذاشت، اما شاید هیچ‌کس به اندازه خود فرد نتواند به خودش کمک کند.

رکنا: مداحی زیبای نوجوان یزدی در حسینیه شهدای مریم شهر را مشاهده می کنید.

رکنا: مداحی زیبای نوجوان یزدی در حسینیه شهدای مریم شهر را مشاهده می کنید.

آیت الله محمد تقی مصباح یزدی گفت: علیرغم پیشرفت های فکری، روحی و معنوی جامعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، هنوز در پاسخ به این سوال، جواب ساده، روشن، قانع کننده و دلپذیر مناسبی نداده ایم؛ همه نام کشور سوئیس را شنیده اند که کشوری امن بوده و این سوال وجود دارد که چه اشکال دارد که ما هم همانند آنان کشوری امن برای خود ساخته و پیشرفت علمی داشته و کشوری امن برای پول و سرمایه دیگر کشورها باشیم؟ چرا باید این همه جنگ و نزاع اطراف ما باشد؟ ما چه جوابی برای این سوال داریم؟

دیگر عناوین


بدون تبلیغ