حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با بیان اینکه امام خمینی با اعتماد به نفسِ خداباور و اتکا به مردم متدین توانست در عصر حاضر انقلاب بی نظیری را محقق کند، گفت: امام بزرگوار ما نسبت به مسائل دینی و نسبت به اصل نظام اسلامی و حتی نسبت به نظامات جامعه ما بسیار حساس بودند و چنانچه کسانی می‌خواستند در مقابل نظام اسلامی بایستند و به نظام اسلامی لطمه وارد کنند، حضرت امام هیچ گذشتی در قبال چنین افرادی نداشتند.


کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گزارش خود تاکید کرد که استنکاف رئیس‌ سابق سازمان انرژی ‌اتمی و همچنین رئیس‌ جمهور سابق از انجام وظایف مصرح در قانون «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران» برای کمیسیون اصل نود محرز شده است و موضوع برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال می‌شود. صالحي و روحاني

عملیات حفر نخستین چاه ژرف منطقه بلوچستان در جنوب استان سیستان و بلوچستان امروز در شهرستان مرزی سراوان با موفقیت به سرانجام رسید. سعید تجلیلی فرماندار سراوان گفت: پیش از این ۳ حلقه چاه ژرف برای نخستین بار در کشور در منطقه سیستان واقع در شمال استان حفر شده بود، اما چاه ژرف شهرستان سراوان نخستین چاه ژرف منطقه بلوچستان و چهارمین چاه ژرف کشور محسوب می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از پیگیری طرح تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت در خصوص نحوه هزینه کرد یک میلیارد دلار برداشت شده از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا در دوران شیوع این بیماری خبر داد.


سازمان ملل متحد روز دوشنبه اعلام کرد که حمله روسیه به اوکراین باعث شده که برای اولین بار در تاریخ، تعداد آوارگانی که در سراسر جهان به دلیل جنگ، خشونت، نقض حقوق بشر و آزار و شکنجه مجبور به فرار شده‌اند، از مرز ۱۰۰ میلیون نفر عبور کند.

ایزدخواه، نماینده مجلس در صفحه شخصی خود با اعلام تبصره‌ای از طرح شفافیت قوای سه گانه نوشت: همین یک تبصره کافی است تا ایده شفافیت آرای نمایندگان، از خاصیت افتاده و زمین بماند. بدین ترتیب، اغلب مصوبات مجلس شامل شفافیت آرای نمایندگان نخواهد شد!

(تصاویر) زندگی شاد سلبریتی فلسطینی؛ در غزه همه چیز بمب، ویرانی و خون نیست

رضا رویگری اعلام کرد: همسرش به مدت یک هفته است که او را در آسایشگاه به حال خود رها کرده و متاسفانه هیچ راه تماسی با دوستان و آشنایان خود ندارد. رویگری بیان کرد: از نظر جسمی حال خوبی دارد، اما در این مدت که در آسایشگاه رها شده گویی در زندان است و روحیه اش را از دست داده. طرفدارانم به من کمک کنند.

وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش این کشور کنترل ماریوپل، به استثنای کارخانه ذوب آهن را در اختیار گرفته است.

صادق عباسی شاهکوه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به بررسی‌های انجام‌شده در بسته‌ها و تعرفه‌های جدید، گفت: غیر از یک مورد ابهام در تعرفه یکی از اپراتورهای ثابت که بلافاصله تا تکمیل بررسی‌ها برگردانده شد بقیه تغییرات بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم بوده و تخلفی رخ نداده است اما از اپراتورها خواسته‌ایم تا حد امکان این افزایش‌ها حداقلی باشد و تلاش کنند با تعریف بسته‌های مناسبتی یا هر روش دیگر اقشاری از جامعه که ممکن است دچار مشکل شوند را در نظر بگیرند.

همزمان با سومین روز ماه مبارک رمضان، ساعتی پیش سه طلبه حاضر در صحن پیامبر اعظم(ص) بافردی که هویت آن در دست بررسی است با ضربات چاقو مورد حمله قرار گرفتند.

یک کارشناس ارشد مطالعات منطقه می گوید: باید به جهان و جهانیان نشان دهیم که نوروز برای همه جهان است و مرزی نمی شناسد و این مهم زمانی به سرانجام می رسد که ما به جای جلوگیری از آن درباره آشتی با نوروز صحبت کنیم.

معاون عمرانی استاندار اصفهان گفت: با باز شدن دریچه‌های سد آب دوباره در زاینده رود جاری می‌شود. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان نیز با بیان اینکه خروجی آب سد زاینده رود از بامداد فردا به صورت پلکانی افزایش می‌یابد گفت: از پنجم فروردین ماه زاینده‌رود به مدت ۱۰ روز برای نوبت دوم آبیاری کشت کشاورزان شرق اصفهان جاری می‌شود.

ایلنا نوشت: این روزها برای خیلی از تحلیلگران و کارشناسان و مردم این سوال میش آمده که چرا دولت همچنان از ایفای نقش مسئولانه در حوزه فضای شانه خالی کرده و مسئولیت قانونگذاری در حوزه فضای مجازی را در قامت به سرانجام رساندن طرح صیانت متوجه مجلس می‌داند؟ آیا دولت نسبت به این طرح نظر موافق دارد و از بیان این نظر موافق به دلیل مخالفت و حساسیت افکار عمومی نگران است؟ یا اینکه به طور کلی به دلیل ابعاد مهم این طرح و نگرانی جامعه نسبت به آن از ورود به این حوزه خودداری می‌کند؟

فارس نوشت: ۵۳۰ میلیون دلار اموال بلوکه شده ایران پیش از آزادی زاغری به حساب ایران واریز شده است.

براساس گزارش رسانه ها ، ساعت دوربین ها نشان می دهد حمله دقیقا در ساعت ۱:۲۰ دقیقه انجام شده که زمان شهادت حاج قاسم سلیمانی است.

احتمالا دویست روز اول دولت ابراهیم رئیسی، بیشتر از دویست روز اول هر دولت دیگری، شاهد اعتراضات مسالمت‌آمیز اقشار مختلف بوده است. بیشتر از همه معلمان در شهرهای مختلف دست به اعتراض زدند.

ایسنا نوشت: نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی خبر از امضا بیش از ۱۵۰ نماینده مجلس برای لغو مصوبه کمیسیون مشترک در خصوص طرح صیانت و بازگشت آن به صحن مجلس خبر داد.

دیگر عناوین