ایسنا نوشت: نخست‌وزیر پاکستان گفت که اگر عمران خان بتواند مدرکی دال بر دست داشتن من در ترورش ارائه کند، وی از سمتش استعفا می‌دهد.

واقعا مسئله اینجاست که آیا نماینده اردبیل، نماینده مردم این شهر در مجلس است یا اینکه سخنگوی دولت؟ او چطور خودش را نماینده مردم این شهر توصیف کرده و بعد به‌راحتی درباره مرگ یک جوان چنین اظهارات عجیبی را بیان می‌کند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان گفت: احزاب ۲۰روز قبل از مرگ مهسا امینی جلسه‌ای برای ایجاد ناامنی در ایران تشکیل داده و کومله و دموکرات اعلام حضور با سلاح کرده‌اند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه هشت اکتبر (۱۵ مهر) گفت که جهان برای نخستین بار پس از جنگ سرد در معرض خطر «آرماگدون» (آخرالزمان) هسته‌ای قرار دارد. بایدن گفت که پوتین وقتی تهدید می‌کند که از سلاح هسته‌ای تاکتیکی یا سلاح‌های بیولوژیکی یا شیمیایی برای ادامه تهاجم به اوکراین استفاده خواهد کرد، «شوخی نمی‌کند.»

سخنگوی سازمان ملل خبر داد که باقر نمازی از زندان آزاد شده و ایران را ترک کرده و سیامک نمازی نیز از زندان آزاد شده است. طی هفته‌های اخیر مذاکرات فشرده‌ای با وساطت یکی از کشورهای منطقه درباره آزادسازی هم‌زمان زندانیان ایران و آمریکا انجام و میلیاردها دلار از منابع ارزی مسدود شده کشورمان نیز در این چارچوب در شرف آزادسازی است.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: در موضوع مذاکرات رفع تحریم‌ها تلاش‌ها از طریق هماهنگ کننده اروپایی و برخی واسطه‌ها از جمله وزرای خارجه کشورهای همسایه تبادل پیام‌ها برای رسیدن به نقطه توافق همچون سابق در جریان است.

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای با تاکید بر اینکه درباره استمرار محدودیت‌های اعمالی در دسترسی به اینستاگرام و واتس‌اپ فعلاً تصمیم‌گیری نشده است، گفت: از نظر من چنانچه اینستاگرام و واتس‌اپ قرارداد و تفاهم نامه‌ای امضا کنند و شروط جمهوری اسلامی ایران را بپذیرند و متعهد به پذیرش مسئولیت شوند، منعی برای فعالیت آن‌ها وجود نخواهد داشت.

تعریف مدرن‌تر از عدالت که در کشورهای برخوردار از لیبرال دموکراسی هواخواه و البته مصداق دارد "فرصت‌های برابر" است. جامعه‌ای که فرصت رشد و شکوفایی را برای همه فراهم می‌آورد عادلانه‌تر است.

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور پس از بازگشت از سفر نیویورک، با خانواده محمدرسول دوست‌محمدی گفت‌وگو کرد. او با تاکید بر ضرورت تفکیک میان اعتراض و اخلال در نظم و امنیت عمومی، بروز وقایعی از جنس آنچه را به شهادت شهید دوست‌محمدی انجامیده است، آشوبگری و شرارت خواند و ضرورت برخورد قاطع با معارضان امنیت و آرامش کشور و مردم را به دستگاه‌های مسئول متذکر شد.


سردار سلامی گفت : فیزیک تحریم ها شکسته شده است، هرچند برخی آثار روانی آن هنوز باقی است.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در مسیر حرکت خود، مطیع و تحت امر ولایت باشیم، یقینا موفق‌ شده و زودتر از موعد به مقصد می‌رسیم.

نتایج اولیه همه‌پرسی قانون اساسی در شیلی نشان می‌دهد اکثریت رای‌دهندگان مخالف تغییر قانون اساسی فعلی هستند که در دوره دیکتاتوری آگوستو پینوشه تدوین شده، امری که فراتر از انتظارات اپوزیسیون محافظه‌کار در این کشور بود.

فعال سیاسی اصلاح طلب به تعریف و تمجید اصولگرایان از توافق احتمالی جدید و برتر دانستن آن از برجام ، واکنش نشان داد.

تقریبا دو هفته پیش جلساتی میان کمیسیون اجتماعی و مسئولان نیروی انتظامی از جمله سردار حاجیان معاون اجتماعی فراجا و جمعی از معاونان او برگزار شد . در این جلسات ما دغدغه ها و گلایه ها را مطرح کردیم و از آنها توضیح خواستیم و تذکرات لازم را دادیم .


«ایال زمیر» یکی از سه نامزد پست ریاست ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی در ادامه سیاست کثیف این رژیم در ترور دانشمندان و نخبگان ایرانی، خواستار ترور فرماندهان سپاه پاسداران شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با بیان اینکه امام خمینی با اعتماد به نفسِ خداباور و اتکا به مردم متدین توانست در عصر حاضر انقلاب بی نظیری را محقق کند، گفت: امام بزرگوار ما نسبت به مسائل دینی و نسبت به اصل نظام اسلامی و حتی نسبت به نظامات جامعه ما بسیار حساس بودند و چنانچه کسانی می‌خواستند در مقابل نظام اسلامی بایستند و به نظام اسلامی لطمه وارد کنند، حضرت امام هیچ گذشتی در قبال چنین افرادی نداشتند.


کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گزارش خود تاکید کرد که استنکاف رئیس‌ سابق سازمان انرژی ‌اتمی و همچنین رئیس‌ جمهور سابق از انجام وظایف مصرح در قانون «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران» برای کمیسیون اصل نود محرز شده است و موضوع برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال می‌شود. صالحي و روحاني

دیگر عناوین