موسسه آمار ترکیه (TurkStat) فاش کرد که درآمد گردشگری ترکیه در سال ۲۰۲۳ به ۵۴.۳ میلیارد دلار رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبلش ۱۶.۹ درصد افزایش داشته است.


آلودگی هوای ایران نقضها موراد منفی؟

از منظر اقتصادی کشور ایران دارای چه واقعیتهایی است آیا ظرفیتها را میتوان به عنوان واقعیت در نظر گرفت .

سید ابراهیم رئیسی مردمی که به دنبال استقلال بوده و در برابر ظلم ایستادگی می کنند را قدرت نوظهور منطقه دانست و گفت: قطعا با چنین اقتداری پیروزی از آن مسلمانان است.

شرکت کنندگان در مجمع، راه‌های تقویت همکاری بین کشور‌های عربی و فدراسیون روسیه را در زمینه‌های مختلف بررسی کردند. آن‌ها سطح استثنایی روابط اعراب و روسیه را ستودند و در عین حال بر اهمیت ادامه هماهنگی با هدف پیشبرد روابط دوجانبه و همچنین ارتقای رشد و شکوفایی تاکید کردند.

وزارت خارجه کره شمالی با اشاره به بمباران بیمارستانی در غزه، گفت رژیم صهیونیستی با مشارکت پنهان آمریکا مرتکب جنایت جنگی شده است.

نعیمه نظام دوست پستی در فضای مجازی منتشر کرد .

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین گفت که پرونده جنانی علیه پریگوژین، رئیس گروه واگنر لغو خواهد شد و وی روسیه را به مقصد بلاروس ترک خواهد کرد و کرملین کاری را که پریگوژین در آنجا انجام خواهد داد تعیین نخواهد کرد.

رئیس جمهوری آذربایجان گفت: امکان دستیابی به صلح بین باکو و ایروان وجود دارد، به خصوص که ارمنستان، قره باغ را به عنوان بخشی از سرزمین ما به رسمیت شناخته است.


مهر نوشت : مجلس یازدهم وارد سومین سال شده است؛ ۲۴ نفر از نمایندگان در ارزیابی عملکرد دو ساله‌شان به بررسی نقاط قوت و ضعف خود پرداختند و اعمال برخی اصلاحات را در فرصت باقیمانده این دوره ضروری دانستند.

ین تحلیلگر ارشد مسائل بین الملل در ادامه گفت: فکر می‌کنم زمان آن رسیده است که به سیاست تسامح در این‌باره پایان دهیم و به این خیال که اشتراکات فرهنگی دو کشور طرف مقابل را سرعقل می‌آورد، نیات خصمانه را نادیده نگیریم، از این رو لازم است که نه فقط از طٌرق دیپلماتیک، بلکه پاسخی استراتژیک برای این رفتار‌های غیردوستانه در نظر گرفت. تلاش ایران برای میانجی‌گری‌های صادقانه به نوعی خلاء استراتژیک منتهی شده که این خلاء توسط ترکیه و اسرائیل پر شده است. در مورد نقش قدیمی‌تر روسیه در این منطقه نیز به نظر می‌رسد که تا حدی اغراق شده است. اگر باکو همچنان به سیاست‌های غیردوستانه ادامه دهد، نباید از حمایت قاطعانه از ارمنستان خودداری کرد و باید مستقیماً در کنار ارمنستان ایستاد. اگر باکو به دنبال تغییر مرز‌ها باشد و منافع تاریخی ایران را در نظر نگیرد، کشورمان باید استقرار نیروی نظامی از جمله در استان سیونیک ارمنستان را جهت حفظ صلح و ثبات منطقه در نظر بگیرد. البته برای این مسئله باید با دیگر کشور‌ها نیز رایزنی کرد.


پسر رئیس‌جمهور اوگاندا با پیشنهاد ۱۰۰ رأس گاو مهریه از نخست‌وزیر جدید ایتالیا خواستگاری کرد.

سرهنگ رودیون کولاگین، فرمانده توپخانه ۹۲ مکانیزه اوکراین گفت: طی هفته گذشته، پهپاد‌های شاهد-۱۳۶، که به رنگ پرچم روسی رنگ آمیزی شده و به نام گرانیوم ۲ تغییر نام داده شده، بر فراز مواضع زرهی و توپخانه اوکراین در شمال شرقی منطقه خارکف ظاهر شدند. به نظر می رسد تا کنون پهپادهای ایرانی بیشتر در منطقه خارکف مستقر شده اند، جایی که تیپ 92 و سایر نیروهای اوکراینی در ماه جاری یک حمله بزرگ را انجام دادند.

دوشنبه / ۲۰ بهمن ۱۳۸۲ / ۱۶:۴۵ دسته‌بندی: سیاست خارجی کد خبر: 8211-08378

در شرایط فعلی با توانایی ساخت بمب اتمی ایران امن‌تر است. فراموش نکنید، اسراییل در حال تجربه بدترین پیچیدگی‌های داخلی خودش است و نظام سرمایه‌داری غرب هم به همچنین. جهان بسیار جهان ناامنی است. روسیه برای سومین بار در تاریخ خودش امیدوار است که زمستان ۲۰۲۲ یا زمستان ۲۰۲۳، زمستان پیش رو، بتواند غرب را سر اوکراین به زانو در بیاورد.

پس از هشدارهای جدی مقامات نظامی و سیاسی چین، در نهایت دفتر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در عقب‌نشینی آشکار اعلام کرد که او به شبه‌جزیره خودمختار تایوان سفر نخواهد کرد.

طبق مطالعات انجام شده تعطیلات نقش مهمی در کاهش استرس ایفا می‌کنند و می‌توانند منجر به انعطاف‌پذیری شناختی بیش‌تر شوند.

دیگر عناوین